Can't find what you need?
Contact Us
I HOME I
| APPLY TODAY |
Start
Application
| TEAMS & SCHEDULES |
Accepted Teams
Schedules
SCORING RULES
2023 Champions
2022 CHAMPIONS
| PLANNING |
General Information
Venue Information
CHECK IN PROCESS
TOURNAMENT DOCUMENTS
Event Timeline
| HOTELS |
Hotel Information
| REFEREES |
Referee Registration
| TOURNAMENT APPAREL |
| WEATHER UPDATES |
United Futbol Academy (GA)
Shannan Daniel
Staff Access
Lori Garcia
Staff Access
Tachi Hahn
Staff Access
Iain Velez
Staff Access
Maria Cummings
Staff Access
Aaron Glascock
Staff Access
Mo Gonda
Staff Access
Joshua Harvey
Staff Access
Kimberly Liu
Staff Access
Elvis Vera
Staff Access
more
Registration closed on : 8/10/2023 at 11:59 PM
OLC
Team
Contacts
UFA 15G Black
U09 born in 2015
Under 09 Girls Division Three
Coach: Ross Finnie
Team Manager: Christina Berroteran
UFA 15B Red
U09 born in 2015
Coach: Kevin Florea D2
Team Manager: Christina Rivera
UFA 15B Blue
U09 born in 2015
Under 09 Boys Division Three
Coach: Elisabeth Dunlap
Team Manager: Briana Khoja
UFA 15B Silver 1
U09 born in 2015
Coach: Sebastian Cherres
Team Manager: Ethelyn Crowder
UFA 15B Silver 2
U09 born in 2015
Under 09 Boys Division Four
Coach: Sebastian Cherres
Team Manager: Ethelyn Crowder
UFA 14G Gold
U10 born in 2014
Under 10 Girls Division Two
Coach: Logan Lesueur
Team Manager: Shelby Campbell
UFA 14B Gold
U10 born in 2014
Under 10 Boys Division Three
Coach: Floyd Sale
Team Manager: Jena Max
UFA 14B Black
U10 born in 2014
Under 10 Boys Division Four
Coach: Floyd Sale
Team Manager: Jena Max
UFA 14B Red
U10 born in 2014
Under 10 Boys Division Two
Coach: Asmir Kokorovic
Team Manager: Maria Serna
UFA 14B Premier
U10 born in 2014
Under 10 Boys Division One
Coach: Asmir Kokorovic
Team Manager: Maria Serna
UFA 14B Silver 1
U10 born in 2014
Under 10 Boys Division Five
Coach: Jose Cherres-Jaramillo
Team Manager: Lindsey Amrine
UFA 14B Silver 2
U10 born in 2014
Under 10 Boys Division Six
Coach: Jose Cherres-Jaramillo
Team Manager: Lindsey Amrine
UFA 13G Gold
U11 born in 2013
Under 11 Girls Division Two
Team Manager: Hailey Luzny
UFA 13B Black
U11 born in 2013
Under 11 Boys Division Four
Coach: Jose Linares
Team Manager: Jennifer Gregorio
UFA 13B Bronze 1
U11 born in 2013
Under 11 Boys Division Five
Coach: Jacob Christian Loera
Team Manager: Jason Setz
UFA 13B Gold
U11 born in 2013
Under 11 Boys Division Two
Coach: Raul Diaz Arce
Team Manager: Sarah Bayer
UFA 13B Premier
U11 born in 2013
Under 11 Boys Division One
Coach: Andrew Wade
Team Manager: Kim Auer
UFA 13B Silver 1
U11 born in 2013
Under 11 Boys Division Five
Coach: Christina McCoy
Team Manager: Summer Barney
UFA 12G Black
U12 born in 2012
Under 12 Girls Division Two
Coach: Renee Horton D2
Team Manager: Deena Schonk
UFA 12G White
U12 born in 2012
Coach: John Luzny
Team Manager: Luis Medina
UFA 12B Black
U12 born in 2012
Under 12 Boys Division Three
Coach: Andrzej Przybyla
Team Manager: Briana Khoja
UFA 12B Bronze 1
U12 born in 2012
Under 12 Boys Division Four
Team Manager: Kristen DuPree
UFA 12B Blue
U12 born in 2012
Under 12 Boys Division Two
Coach: Lamin Ceesay
Team Manager: Michael Hadden
UFA 11B Gold
U13 born in 2011
Coach: Andrew Wardle
Team Manager: Marcos Diaz
UFA 11B Gold
U13 born in 2011
Under 13 Boys Division Two
Coach: Drew Wardle
Team Manager: Marcos Diaz
UFA 11B White
U13 born in 2011
Coach: Jose Pinho D2
Team Manager: Andre Young
UFA 10G Black
U14 born in 2010
Under 14 Girls Division Two
Coach: Dimitri Leger
Team Manager: Michael Serge
UFA 10G Red
U14 born in 2010
Under 14 Girls Division One
Coach: Elizabeth Shaughnessy
Team Manager: Teresa Marin
UFA 10B White
U14 born in 2010
Under 14 Boys Division Three
Coach: Lovie Millsap
Team Manager: Chris Keagle
UFA 10B Gold
U14 born in 2010
Under 14 Boys Division Two
Coach: Raul Diaz Arce
Team Manager: Lindsay Weber
UFA 09G Black
U15 born in 2009
Under 15 Girls Division Two
Coach: Jodi Dacosta
Team Manager: Sabrina Kajogbola
UFA 09B White
U15 born in 2009
Under 15 Boys Division Three
Coach: Parker Campbell
Team Manager: Kristie Donnelly
Ufa 09b Blue
U15 born in 2009
Under 15 Boys Division Four
Coach: Elvis Vera
Team Manager: Kyla Mcdonough
UFA 08B Gold
U16 born in 2008
Under 16 Boys Division Two
Coach: Jacob Sharp
Team Manager: Tim Malone
SSASC
2023
8/11/2023
NEW
GA489
tournaments@ssaelite.com
S639095
R
20
7/1/2022
Accepted
Y
CLOSED
SincSports Accounts
Please enter the information below.
Upload Photo
GO
Contact Event
Get in Sinc
Contact Us
LOGIN
LOGIN
SSASC
0
SincSports Alert
Handle Alert
SINC Content Manager