MENU
Contact Event
Event Tasks
My Account
Login to view your account
Test in college
Colleges
Tournaments
Leagues
Teams
Athletes
USA Rank
How USA Rank works
View Rankings
SincSports
Sinc My Team
Upcoming Events
Promote Your Event
Help & Support
Searchable Help
Contact Us
Home
Champions 2021
Apply
Teams/Schedules
Teams
Schedules
Standings
Champions 2016
Champions 2015
Champions 2014
Champions 2013
Champions 2012
2017
Info
Facts
Documents
Referee
Weather Policy
Hotels
Fields
Colleges
Register
Attending
Recruit Search
Boys
Girls
Archives
2021
2020
Log In / Sign Up
People Search
Event Search
USA Rank ID
Search
Can't find what you need?
Contact Us
DIVISIONS
VENUES
Find Game
Game #:
Triumph Cup
Schedule
Standings
Henderson Complex Schedule
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00278
H:
GSA NORTH 13B WHITE
A:
Roswell Santos 2013 Silver
1
0
Under 11 Boys Fourth Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00044
H:
GSA NORTH 15G PREMIER
A:
Triumph 15G Gold
4
1
Under 09 Girls First Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00045
H:
GSA South 15G Premier
A:
SCUFC 15/16 GIRLS RED
4
5
Under 09 Girls First Division
Henderson 03B
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00095
H:
GSA North 15B Black
A:
TRIUMPH 15B WHITE
0
6
Under 09 Boys Fourth Division
Henderson 04
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00065
H:
Auburn Soccer Club 15B Blue
A:
TRIUMPH 15B GOLD
1
5
Under 09 Boys First Division
Henderson 05A
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00066
H:
ASG FL 2015B Yellow
A:
SCUFC 15 BOYS BLUE
0
9
Under 09 Boys First Division
Henderson 05B
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00499
H:
TRIUMPH 14B GOLD
A:
Georgia Impact 14B Elite
7
1
Under 10 Boys First Division
Henderson 1A
Saturday
11/18/2023
8:00 AM
#00500
H:
GSA SOUTH 14B PREMIER
A:
Dalton FC 2014 premier
7
6
Under 10 Boys First Division
Henderson 1B
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00247
H:
Rush Union DeKalb G2012 Black
A:
TSC WILLIAMSON 2012 GIRLS ELITE JG
0
5
Under 12 Girls Third Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00058
H:
GSA NORTH 15G WHITE
A:
Georgia Impact SC 15G Gold
7
2
Under 09 Girls Third Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00059
H:
Triumph 15G Green
A:
EADL 2015 G
3
7
Under 09 Girls Third Division
Henderson 03B
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00096
H:
RU Dekalb 2015B Black
A:
INTER ATLANTA FC 15B WHITE
0
5
Under 09 Boys Fourth Division
Henderson 04
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00075
H:
INTER ATLANTA FC 15B NAVY
A:
Steamers FC 2015B Academy
5
3
Under 09 Boys Second Division
Henderson 05A
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00051
H:
AUBURN SOCCER CLUB 15G
A:
SCUFC 15/16 Girls White
6
0
Under 09 Girls Second Division
Henderson 05B
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00165
H:
Triumph 14B White
A:
GSA NORTH 14B GREEN
1
2
Under 10 Boys Fifth Division
Henderson 1A
Saturday
11/18/2023
9:15 AM
#00166
H:
Inter Atlanta FC 14B Club 1
A:
CONCORDE FIRE 14B COBB WHITE
2
3
Under 10 Boys Fifth Division
Henderson 1B
Saturday
11/18/2023
10:30 AM
#00248
H:
EADL 2012 G BLUE
A:
Triumph 12G Green
4
0
Under 12 Girls Third Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
10:30 AM
#00052
H:
GSA SOUTH 15G RED
A:
IAFC 2015G Black
5
2
Under 09 Girls Second Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
10:30 AM
#00076
H:
2015B SUGAR HILL GOLD
A:
Rush Union B2015 Royal
7
1
Under 09 Boys Second Division
Henderson 04
Saturday
11/18/2023
10:30 AM
#00103
H:
EADL 2014 G
A:
AUBURN SOCCER CLUB 14G
0
10
Under 10 Girls First Division
Henderson 05A
Saturday
11/18/2023
10:30 AM
#00104
H:
TRIUMPH14G GOLD
A:
GSA North 14G Red
4
2
Under 10 Girls First Division
Henderson 05B
Saturday
11/18/2023
10:30 AM
#00136
H:
RUSH UNION B2014 ROYAL
A:
DDYMCA / MSOA Caliphs Soccer
6
0
Under 10 Boys Second Division
Henderson 1A
Saturday
11/18/2023
10:30 AM
#00137
H:
GSA NORTH 14B RED
A:
Triumph 14B Green
7
0
Under 10 Boys Second Division
Henderson 1B
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00282
H:
NTH NASA 13B SELECT SMYRNA
A:
GSA North 13B White
2
1
Under 11 Boys Fourth Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00046
H:
Triumph 15G Gold
A:
GSA SOUTH 15G PREMIER
0
5
Under 09 Girls First Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00047
H:
SCUFC 15/16 Girls Red
A:
GSA NORTH 15G PREMIER
0
5
Under 09 Girls First Division
Henderson 03B
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00097
H:
TRIUMPH 15B GREY
A:
GSA North 15B Black
4
2
Under 09 Boys Fourth Division
Henderson 04
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00067
H:
Triumph 15B Gold
A:
GSA NORTH 15B PREMIER
3
5
Under 09 Boys First Division
Henderson 05A
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00068
H:
GSA NORTH 15B RED
A:
ASG FL 2015B Yellow
5
1
Under 09 Boys First Division
Henderson 05B
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00501
H:
ASG FL 2014B Red
A:
TRIUMPH 14B GOLD
3
4
Under 10 Boys First Division
Henderson 1A
Saturday
11/18/2023
11:45 AM
#00502
H:
GEORGIA IMPACT 14B ELITE
A:
GSA South 14B Premier
4
3
Under 10 Boys First Division
Henderson 1B
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00491
H:
GSA SOUTH 13B WHITE
A:
Triumph 13B Black
2
0
Under 11 Boys Third Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00060
H:
GEORGIA IMPACT SC 15G GOLD
A:
Triumph 15G Green
4
1
Under 09 Girls Third Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00061
H:
EADL 2015 G
A:
GSA NORTH 15G WHITE
1
7
Under 09 Girls Third Division
Henderson 03B
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00098
H:
TRIUMPH 15B WHITE
A:
RU Dekalb 2015B Black
9
5
Under 09 Boys Fourth Division
Henderson 04
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00077
H:
Steamers FC 2015B Academy
A:
Atlanta Fire 2015 B Gold 2
0
0
Under 09 Boys Second Division
Henderson 05A
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00106
H:
GSA NORTH 14G RED
A:
EADL 2014 G
16
0
Under 10 Girls First Division
Henderson 05B
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00117
H:
TRIUMPH 14G GREEN
A:
Inter Atlanta FC 14G Club 2
3
1
Under 10 Girls Third Division
Henderson 1A
Saturday
11/18/2023
1:00 PM
#00118
H:
STEAMERS FC 2014G WHITE
A:
NTH Tophat 14 Academy Buckhead II
4
1
Under 10 Girls Third Division
Henderson 1B
Saturday
11/18/2023
2:15 PM
#00053
H:
SCUFC 15/16 Girls White
A:
GSA SOUTH 15G RED
1
5
Under 09 Girls Second Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
2:15 PM
#00054
H:
IAFC 2015G Black
A:
AUBURN SOCCER CLUB 15G
0
5
Under 09 Girls Second Division
Henderson 03B
Saturday
11/18/2023
2:15 PM
#00078
H:
Triumph 15B Green
A:
2015B SUGAR HILL GOLD
4
5
Under 09 Boys Second Division
Henderson 04
Saturday
11/18/2023
2:15 PM
#00503
H:
Dalton FC 2014 premier
A:
ASG FL 2014B Red
2
2
Under 10 Boys First Division
Henderson 05B
Saturday
11/18/2023
2:15 PM
#00139
H:
ALL-IN FC SUGAR HILL 14 BOYS GOLD
A:
Inter Atlanta FC 14B Black
6
0
Under 10 Boys Second Division
Henderson 1A
Saturday
11/18/2023
2:15 PM
#00138
H:
ATLANTA FURIOUS B2014A
A:
Auburn Soccer Club 14B Blue
7
3
Under 10 Boys Second Division
Henderson 1B
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00250
H:
TSC WILLIAMSON 2012 GIRLS ELITE JG
A:
EADL 2012 G Blue
2
0
Under 12 Girls Third Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00119
H:
Inter Atlanta FC 14G Club 2
A:
STEAMERS FC 2014G WHITE
1
3
Under 10 Girls Third Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00120
H:
NTH Tophat 14 Academy Buckhead II
A:
TRIUMPH 14G GREEN
1
7
Under 10 Girls Third Division
Henderson 03B
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00099
H:
INTER ATLANTA FC 15B WHITE
A:
Triumph 15B Grey
10
0
Under 09 Boys Fourth Division
Henderson 04
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00069
H:
GSA NORTH 15B PREMIER
A:
Auburn Soccer Club 15B Blue
10
2
Under 09 Boys First Division
Henderson 05A
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00070
H:
SCUFC 15 Boys Blue
A:
GSA NORTH 15B RED
0
2
Under 09 Boys First Division
Henderson 05B
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00089
H:
EADL 2015 B BLUE
A:
Triumph 15B Black
5
2
Under 09 Boys Third Division
Henderson 1A
Saturday
11/18/2023
3:30 PM
#00090
H:
SCUFC 15 BOYS BLACK
A:
Atlanta Fire 2015 B Silver 1
3
1
Under 09 Boys Third Division
Henderson 1B
Saturday
11/18/2023
4:45 PM
#00493
H:
TRIUMPH 13B BLACK
A:
Steamers 2013 Boys White
1
0
Under 11 Boys Third Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
4:45 PM
#00169
H:
ALL-IN FC SUGAR HILL 14B SILVER
A:
Triumph 14B White
3
2
Under 10 Boys Fifth Division
Henderson 03A
Saturday
11/18/2023
4:45 PM
#00105
H:
Auburn Soccer Club 14G
A:
TRIUMPH14G GOLD
1
2
Under 10 Girls First Division
Henderson 03B
Saturday
11/18/2023
6:00 PM
#00251
H:
Triumph 12G Green
A:
AUBURN SOCCER CLUB 12G
0
1
Under 12 Girls Third Division
Henderson 02
Saturday
11/18/2023
6:00 PM
#00080
H:
Rush Union B2015 Royal
A:
Triumph 15B Green
4
4
Under 09 Boys Second Division
Henderson 03B
Sunday, November 19, 2023
Sunday
11/19/2023
Playoff #189
8:00 AM
#00188
Semi Final
H:
GSA SOUTH 14G PREMIER
A:
Roswell Santos 2013G White
3
1
Under 11 Girls Second Division
Henderson 02
Sunday
11/19/2023
8:00 AM
#00034
H:
GSA NORTH 16B WHITE
A:
GSA South 16B White
4
1
Under 08 Boys Second Division
Henderson 03A
Sunday
11/19/2023
8:00 AM
#00035
H:
SCUFC 16 Boys White
A:
YMCA ARSENAL ROME 2016 BOYS
1
2
Under 08 Boys Second Division
Henderson 03B
Sunday
11/19/2023
Playoff #84
8:00 AM
#00083
Consolation
H:
Atlanta Fire 2015 B Gold 2
A:
Rush Union B2015 Royal
2
2
Under 09 Boys Second Division
Henderson 04
Sunday
11/19/2023
Playoff #82
8:00 AM
#00081
Semi Final
H:
INTER ATLANTA FC 15B NAVY
A:
Triumph 15B Green
2
1
Under 09 Boys Second Division
* Tie Breaker *
Sunday
11/19/2023
Playoff #83
8:00 AM
#00082
Semi Final
H:
2015B SUGAR HILL GOLD
A:
Steamers FC 2015B Academy
2
0
Under 09 Boys Second Division
Henderson 05B
Sunday
11/19/2023
8:00 AM
#00121
H:
NTH TOPHAT 14 ACADEMY BUCKHEAD II
A:
Inter Atlanta FC 14G Club 2
5
2
Under 10 Girls Third Division
Henderson 1A
Sunday
11/19/2023
9:15 AM
#00265
H:
TRIUMPH 13B GREEN
A:
Atlanta Furious 2013B
2
1
Under 11 Boys Second Division
Henderson 02
Sunday
11/19/2023
9:15 AM
#00048
H:
SCUFC 15/16 GIRLS RED
A:
Triumph 15G Gold
4
0
Under 09 Girls First Division
Henderson 03A
Sunday
11/19/2023
9:15 AM
#00049
H:
GSA SOUTH 15G PREMIER
A:
GSA North 15G Premier
1
0
Under 09 Girls First Division
Henderson 03B
Sunday
11/19/2023
Playoff #72
9:15 AM
#00071
Semi Final
H:
GSA NORTH 15B PREMIER
A:
SCUFC 15 Boys Blue
8
2
Under 09 Boys First Division
Henderson 05A
Sunday
11/19/2023
Playoff #73
9:15 AM
#00072
Semi Final
H:
GSA North 15B Red
A:
TRIUMPH 15B GOLD
2
3
Under 09 Boys First Division
Henderson 05B
Sunday
11/19/2023
Playoff #505
9:15 AM
#00504
Semi Final
H:
GEORGIA IMPACT 14B ELITE
A:
GSA South 14B Premier
2
1
Under 10 Boys First Division
* Tie Breaker *
Sunday
11/19/2023
Playoff #506
9:15 AM
#00505
Consolation
H:
DALTON FC 2014 PREMIER
A:
ASG FL 2014B Red
5
0
Under 10 Boys First Division
Henderson 1B
Sunday
11/19/2023
10:30 AM
#00521
H:
GSA North 13G White
A:
RUSH UNION G2013 BLACK
0
2
Under 11 Girls Third Division
Henderson 02
Sunday
11/19/2023
10:30 AM
#00062
H:
EADL 2015 G
A:
Georgia Impact SC 15G Gold
3
2
Under 09 Girls Third Division
Henderson 03A
Sunday
11/19/2023
10:30 AM
#00063
H:
Triumph 15G Green
A:
GSA NORTH 15G WHITE
2
7
Under 09 Girls Third Division
Henderson 03B
Sunday
11/19/2023
Playoff #154
10:30 AM
#00153
Semi Final
H:
YMCA Arsenal 2014 Boys Red
A:
TENNESSEE SC '14B PREMIER WHITE
1
3
Under 10 Boys Third Division
Henderson 04
Sunday
11/19/2023
Playoff #155
10:30 AM
#00154
Semi Final
H:
Inter Atlanta FC 14B Navy
A:
GSA SOUTH 14B RED
2
3
Under 10 Boys Third Division
Henderson 05A
Sunday
11/19/2023
Playoff #156
10:30 AM
#00155
Consolation
H:
ASG FL 2014B Yellow
A:
GSA SOUTH 15B PREMIER
0
6
Under 10 Boys Third Division
Henderson 05B
Sunday
11/19/2023
Playoff #172
10:30 AM
#00171
Semi Final
H:
ALL-IN FC SUGAR HILL 14B SILVER
A:
Arsenal 2014 Boys White
6
0
Under 10 Boys Fifth Division
Henderson 1A
Sunday
11/19/2023
Playoff #173
10:30 AM
#00172
Semi Final
H:
CONCORDE FIRE 14B COBB WHITE
A:
GSA North 14B Green
2
0
Under 10 Boys Fifth Division
Henderson 1B
Sunday
11/19/2023
Playoff #253
11:45 AM
#00252
Semi Final
H:
Auburn Soccer Club 12G
A:
EADL 2012 G BLUE
0
1
Under 12 Girls Third Division
Henderson 02
Sunday
11/19/2023
Playoff #37
11:45 AM
#00036
Final
H:
GSA NORTH 16B WHITE
A:
YMCA Arsenal Rome 2016 Boys
5
1
Under 08 Boys Second Division
Henderson 03A
Sunday
11/19/2023
Playoff #74
11:45 AM
#00073
Consolation
H:
AUBURN SOCCER CLUB 15B BLUE
A:
ASG FL 2015B Yellow
5
4
Under 09 Boys First Division
Henderson 03B
Sunday
11/19/2023
Playoff #85
11:45 AM
#00084
Final
H:
Inter Atlanta FC 15B Navy
A:
2015B SUGAR HILL GOLD
2
3
Under 09 Boys Second Division
* Tie Breaker *
Sunday
11/19/2023
11:45 AM
#00108
H:
TRIUMPH14G GOLD
A:
EADL 2014 G
7
1
Under 10 Girls First Division
Henderson 05A
Sunday
11/19/2023
11:45 AM
#00107
H:
GSA North 14G Red
A:
Auburn Soccer Club 14G
2
2
Under 10 Girls First Division
Henderson 05B
Sunday
11/19/2023
Playoff #94
11:45 AM
#00093
Consolation
H:
GSA SOUTH 15B WHITE
A:
Atlanta Fire 2015 B Silver 1
5
1
Under 09 Boys Third Division
Henderson 1A
Sunday
11/19/2023
Playoff #95
11:45 AM
#00094
Final
H:
EADL 2015 B BLUE
A:
Georgia Impact 15B Premier
4
0
Under 09 Boys Third Division
Henderson 1B
Sunday
11/19/2023
Playoff #192
1:00 PM
#00191
Final
H:
GSA SOUTH 14G PREMIER
A:
Auburn Soccer Club 13G Blue
1
0
Under 11 Girls Second Division
Henderson 02
Sunday
11/19/2023
Playoff #51
1:00 PM
#00050
Final
H:
GSA North 15G Premier
A:
GSA SOUTH 15G PREMIER
1
3
Under 09 Girls First Division
Henderson 03A
Sunday
11/19/2023
Playoff #103
1:00 PM
#00102
Final
H:
INTER ATLANTA FC 15B WHITE
A:
Triumph 15B White
2
1
Under 09 Boys Fourth Division
Henderson 03B
Sunday
11/19/2023
Playoff #462
1:00 PM
#00461
Consolation
H:
EADL 2014 B Blue
A:
2014B AFU GOLD 2
0
6
Under 10 Boys Fourth Division
Henderson 04
Sunday
11/19/2023
Playoff #75
1:00 PM
#00074
Final
H:
GSA NORTH 15B PREMIER
A:
Triumph 15B Gold
4
1
Under 09 Boys First Division
Henderson 05A
Sunday
11/19/2023
Playoff #124
1:00 PM
#00123
Final
H:
TRIUMPH 14G GREEN
A:
STEAMERS FC 2014G WHITE
4
3
Under 10 Girls Third Division
Henderson 05B
Sunday
11/19/2023
Playoff #507
1:00 PM
#00506
Final
H:
TRIUMPH 14B GOLD
A:
Georgia Impact 14B Elite
3
1
Under 10 Boys First Division
Henderson 1A
Sunday
11/19/2023
Playoff #174
1:00 PM
#00173
Consolation
H:
TRIUMPH 14B WHITE
A:
Inter Atlanta FC 14B Club 1
6
1
Under 10 Boys Fifth Division
Henderson 1B
Sunday
11/19/2023
Playoff #182
2:15 PM
#00181
Final
H:
TRIUMPH 2013G GOLD
A:
Georgia Impact SC 13G Elite
3
0
Under 11 Girls First Division
Henderson 02
Sunday
11/19/2023
Playoff #65
2:15 PM
#00064
Final
H:
GSA NORTH 15G WHITE
A:
EADL 2015 G
3
0
Under 09 Girls Third Division
Henderson 03A
Sunday
11/19/2023
Playoff #157
2:15 PM
#00156
Final
H:
TENNESSEE SC '14B PREMIER WHITE
A:
GSA South 14B Red
3
0
Under 10 Boys Third Division
Henderson 04
Sunday
11/19/2023
Playoff #147
2:15 PM
#00146
Final
H:
ALL-IN FC SUGAR HILL 14 BOYS GOLD
A:
GSA North 14B Red
5
1
Under 10 Boys Second Division
Henderson 05A
Sunday
11/19/2023
Playoff #175
2:15 PM
#00174
Final
H:
ALL-IN FC SUGAR HILL 14B SILVER
A:
Concorde Fire 14B Cobb White
3
1
Under 10 Boys Fifth Division
Henderson 1A
Sunday
11/19/2023
Playoff #499
3:30 PM
#00498
Final
H:
GSA SOUTH 13B WHITE
A:
SCUFC 13 Boys Premier 1
5
1
Under 11 Boys Third Division
Henderson 02
Sunday
11/19/2023
Playoff #110
3:30 PM
#00109
Final
H:
TRIUMPH14G GOLD
A:
Auburn Soccer Club 14G
2
1
Under 10 Girls First Division
Henderson 05A
Sunday
11/19/2023
Playoff #463
3:30 PM
#00462
Final
H:
CF 14B AIS BLACK
A:
Triumph 14B Black
2
1
Under 10 Boys Fourth Division
* Tie Breaker *
Past 24 Hours
Past 3 Days
Past Week
Past 10 Days
Click any team name to see the full schedule for that team.
For further information on the standings, contact the tournment director
All
Fit on Page
Administrative Functions
Publish
Extract all games in the schedule to a spreadsheet on your computer
Refresh all of the hardcopy schedules AND standings
Reset divisons with crossover games
Enter a game number to go to the division that includes that game
Update the text that will be displayed when the schedules are offline
Add Offline Text
Update the text that will be displayed on the schedule page when the schedules are online
Add Schedule Text
Update the text that will be displayed on the standings page when the schedules are online
Add Standings Text
Update the text that will be displayed onthe bracket page when the schedules are online
Add Bracket Text
Update the text that will print on the bottom of the schedule printouts
Add Text to Print-out
Screen to display standings which can be displayed on a large monitor for teams
Spin
Schedule Options for all Divisions
Default Division
All
Under 08 Girls First Division
Under 08 Boys First Division
Under 08 Boys Second Division
Under 08 Boys Third Division
Under 09 Girls First Division
Under 09 Girls Second Division
Under 09 Girls Third Division
Under 09 Boys First Division
Under 09 Boys Second Division
Under 09 Boys Third Division
Under 09 Boys Fourth Division
Under 10 Girls First Division
Under 10 Girls Second Division
Under 10 Girls Third Division
Under 10 Boys First Division
Under 10 Boys Second Division
Under 10 Boys Third Division
Under 10 Boys Fourth Division
Under 10 Boys Fifth Division
Under 11 Girls First Division
Under 11 Girls Second Division
Under 11 Girls Third Division
Under 11 Boys First Division
Under 11 Boys Second Division
Under 11 Boys Third Division
Under 11 Boys Fourth Division
Under 12 Girls First Division
Under 12 Girls Second Division
Under 12 Girls Third Division
Under 12 Boys First Division
Under 12 Boys Second Division
Under 12 Boys Third Division
Under 12 Boys Fourth Division
Under 13 Girls First Division
Under 13 Boys First Division
Under 13 Boys Second Division
Under 13 Boys Third Division
Under 14 Girls First Division
Under 14 Boys First Division
Under 14 Boys Second Division
Under 14 Boys Third Division
Under 15 Girls First Division
Under 15 Girls Second Division
Under 15 Boys First Division
Under 16 Boys First Division
U16/U17 Girls First Division
Under 17 Boys First Division
Under 17 Boys Second Division
Under 17 Boys Third Division
Default Round
1
Post Scores
Yes
No
No Points
Group Display
Team Only
Club/Team
Team/Club
Team/State
Division Menu
3 Level (U18)
3 Level (90)/91
3 Level 90/(91)
Division only
Custom
Schedule
By Venue
Schedule
By Club
Game Sort
Date, Time, Field
Date, Field, Time
Hide UnScheduled
Public
Staff
First Display Day
Last Display Day
Start next day at midnight
Full Div.
Report
Codes
Link
H/A
Schedules
Standings
Brackets
Standings
Games Played
Wins
Losses
Ties
Percent
Goals For
Goals For Max
Goals Against
Goals Against Max
Percent
Goal Differential
Goal Differential Max
Points
Tie Breaker
Show
Links
All
Win/Tie/Loss
Sequence
Age/Sex
Name
Sex/Name
Age/Sex Rev
Game Information
Add a Game
Refresh
Game date and time
Enter date only
Enter date only (Show pending)
Unscheduled
Date:
Time:
Home Score:
Away Score:
Overtime
Shootout
Dbl Forfeit
Forfeit
Text Msg
Select Home Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Home:
Winner
Loser
Select Away Team
Determine by points
Determine from prior game
Override
Away:
Winner
Loser
Select a Venue/Field
Type in a field name
Venue:
Field:
Venue:
Type:
Round Robin
Consolation
Play In
Final
Semi Final
Quarter Final
Sweet 16
Round of 32
Round of 64
Round of 128
Round of 256
Third Place
Fifth Place
Seventh Place
Ninth Place
Eleventh Place
Thirteenth Place
Fifteenth Place
Seventeenth Place
Nineteenth Place
Twenty-first Place
Twenty-third Place
Twenty-fifth Place
Twenty-seventh Place
Twenty-ninth Place
Final (Gold)
Final (Silver)
Final (Bronze)
Final (Seeding)
Final (Cust)
Final - If Necessary
To Winner Bracket
Points game
- Game counts in standings
Game was cancelled
Advanced Options
Home Card
Code
Away Card
Cards
Override Points:
Home:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Away:
NO
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
00
-1
-2
-3
-4
-5
-6
-7
-8
-9
-10
Crew
Icons
Home
Away
SincSports Only
Round:
Game:
Division:
Game:
Update Game 2 (Group and TeamNo)
77
0
TRIUM
2023
TRIUM
GA496
teamclub
Y
1
Scouting
Henderson Complex
GSA
2023
11/9/2023
Set Max Differential
Schedule View
From
To
SINC Content Manager